هرگز از این کلمات در رایتینگ task 2 آیلتس استفاده نکنید!(قسمت دوم)

هرگز از این کلمات در رایتینگ task 2 آیلتس استفاده نکنید!(قسمت دوم)

تاریخ انتشار : 1397/3/6
در رایتینگ task 2 آیلتس از کلی گویی بپرهیزید و به شکل اختصاصی بنویسید
یکی دیگر از اشتباهات رایج دانشجویان در رایتینگ تسک دو آیلتس نوشتن به شکل کلی و General می باشد. برای کسب نمره بالا در رایتینگ آیلتس باید به شکل اختصاصی و Specific بنویسید. برای روشن تر شدن موضوع به مثال زیر توجه فرمایید.

به عنوان مثال از کلمه Some در رایتینگ تسک دوی خود کمتر استفاده نمایید .به عنوان مثال به جای نوشتن 

.ُSome Nutrition habits make us healthier

بعضی از رژیم های غذایی ما را سالم تر می کند.

همانطور که ملاحظه می کنید .یک رایتینگ task 2 آیلتس حرفه ای و نمره 8 به بالا هیچ سوال بی جوابی را در ذهن خواننده باقی نمی گذارد. برای کسب نمره 8 در رایتینگ آیلتس باید کوتاه اما موثر (Short but Effective) بنویسید. بعضی از دانشجویان کوتاه نوشتن را با ناقص نوشتن اشتباه می گیرند. به عنوان مثال در جمله فوق می توانیم بدین صورت بنویسیم.
.low fat nutrition plan makes us more healthier

رژیم های کالری کم و کمتر چاق کننده ما را سلامت تر می کند.

همانطور که مشاهد فرمودید با استفاده از جمله دوم اختصاصی تر نوشتیم و خواننده کاملا می داند که منظور ما کدام نوع رژیم غذایی می باشد. همانطور که مشاهده کردید تعداد کلمات ما بیشتر از حالت اول نشد بلکه با نوعی هوشمندی در شیوه نگارش توانستیم کوتاه تر و موثر تر بنویسیم و مطمئنا نمره بالاتری را در راتینگ آیلتس کسب خواهیم کرد.
از عبارت ُSome People در رایتینگ task 2 آیلتس استفاده ننمایید!
همانطور که قبلا ذکر شد باید از کلی گویی در رایتینگ آیلتس پرهیز کنیم و خیلی خاص تر و اختصاصی تر بنویسیم. در همین راستا از عبارت Some people که بسیاری از دانشجویان در رایتینگ خود استفاده می نمایند پرهیز نمایید. دقیقا معلوم نیست که منظور شما از Some people چه کسانی هستند. شما باید خاص تر به Some People اشاره کنید آیا منظور شما  دانشجویان است یا شهروندان یا بعضی جوانان ؟! 

به عنوان مثال می توانید به جای Some People بنویسید: individuals, citizens, youth, mature adults, employers
از کلمه good در رایتینگ task 2 آیلتس استفاده نکنید !
مطابق با چیزی که قبلا گفته شد برای موفقیت در آزمون رایتینگ آیلتس باید از کلمات ساده و ابتدایی به شدت پرهیز کنید. یکی از مثال های کلمات ساده و ابتدایی استفاده از کلمه good در رایتینگ می باشد، good student,good people,good childeren,...

به جای استفاده از کلمه good در رایتینگ می توانیم از کلمات مترادف با پیچیدگی بالاتری استفاده نماییم به عنوان مثال : Stunning, stellar  که معنی آنها همان خوب و یا good است. اکنون امیدوارم متوجه شده باشید که چرا ما با تمام تلاش هایمان در رایتینگ آیلتس نمره 6 را می گیریم؟!